Udany debiut marki RXF w Pucharze Polski Pit Bike Off-Road

24 kwietnia odbyła się inauguracja off-roadowego sezonu. Podczas pierwszej rundy Pucharu Polski Pit Bike w Mrągowie na motocyklach marki RXF pojechało trzech zawodników. Dwóch z nich ukończyło rywalizację miejscami na podium.

Sezon 2022 wystartował 24 kwietnia w Mrągowie. Były to debiutanckie zawody dla marki RXF. W inauguracji na motocyklach RXF pojechało trzech zawodników. W klasie Stock 150 Junior na RXF Open 150  rywalizowali Maksymilian Pawełczak #121 oraz Dawid Smolnik startujący z numerem #939. Natomiast w klasie Bigy na RXF Freeride 150 wystartował Alan Maciejewski #58.

Pawełczak stanął na drugim stopniu podium ze zdobyczą 88 punktów. W wyścigu numer jeden linię mety przekroczył jako pierwszy, w drugim starcie dojechał na czwartej pozycji. Oprócz wysokiego, drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej klasy Stock 150 Junior, Maksymilian odnotował także trzeci najlepszy czas spośród wszystkich zawodników biorących udział w pierwszej rundzie Pucharu Polski – 1:11.962 sek.

Drugi z riderów startujących na RXF, Dawid Smolnik znalazł się tuż za podium. Dawid w pierwszym wyścigu do mety dojechał jako ósmy, jednak w drugim starcie zajął trzecie miejsce. Łącznie zdobył 73 “oczka”, co dało mu czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej klasy Stock 150 Junior.  –

W Mrągowie odjechałem moje drugie w życiu zawody. Startowałem na nowym Pit Bike’u, na którym praktycznie nie jeździłem.

Uważam, że dobrze mi poszło. Trening kwalifikacyjny ukończyłem na piątym miejscu. W pierwszym wyścigu zaliczyłem małą wywrotkę, przez którą do mety dojechałem na ósmej pozycji. W drugim wyścigu linię mety przekroczyłem jako trzeci. W klasyfikacji generalnej uplasowałem się na czwartej pozycji. RXF ma to do siebie, że można się szybko do niego przyzwyczaić, mega dobrze prowadzi mi się ten motocykl, co pozwala mi wykonywać lepsze czasy na torze. – mówi Dawid.

Alan Maciejewski #58 w klasie Bigy podobnie, jak Maksymilian Pawełczak, stanął na drugim stopniu podium. W pierwszym starcie linię mety przekroczył na drugiej pozycji, z kolei drugi wyścig ukończył jako trzeci. Na swoim koncie zgromadził 84 punkty.

Kolejna runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road odbędzie się 29 maja na torze w Głażewie. Życzymy powodzenia!